Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PPHU STAL -producent ogrodzeń

offlinestal29 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
13175 odwiedzin | wpisów: 32, komentarzy: 20, artykułów: 1, obserwuje: 11

RENOWACJA OGRODZENIA-JAK ODZYSKAĆ DAWNY WYGLĄD POD

autor: stal29 blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Gdy po latach użytkowania nasze ogrodzenie nie spełnia już naszych wymagań estetycznych należy rozważyć remont poszczególnych jego elementów. Aby prawidłowo odnowić i zabezpieczyć poszczególne części należy wziąć pod uwagę, że każdy z elementów wykonany jest z innego rodzaju materiału. Bardzo istotne jest także, aby renowacje przeprowadzić w odpowiednim czasie, zanim podmurówka zacznie się kruszyć, a na stalowych słupkach i siatce pojawią się pierwsze oznaki korozji. 

Naprawa podmurówki

Pod wpływem działania czynników atmosferycznych np. skoków temperatur czy wilgoci beton może pękać lub kruszyć się. Zniszczenia mogą także nastąpić na skutek zdarzeń mechanicznych. Do usunięcia powstałych rys i pęknięć potrzebować będziemy drucianej szczotki, szpachelki, pędzla oraz pacy. Na wstępie powinniśmy pozbyć się luźnych, skruszałych elementów oraz zanieczyszczeń. Aby naprawić podłoże zalecane jest zwilżenie go wodą ( najlepiej dzień przed właściwymi pracami ). Na tak przygotowaną powierzchnie należy nałożyć warstwę podkładu. Zalecana grubość takiej warstwy to ok 2-3 mm. Na niewyschniętą jeszcze masę kładziemy warstwę wyrównującą ok 5 cm grubości. Jeśli dojdziemy do wniosku, że uszkodzenia betonu są na tyle znaczne, że koszt naszej pracy i materiałów będzie wysoki warto rozważyć zakup gotowych elementów prefabrykowanych. Są one produkowane w standardowych wymiarach 2,46-2,5 m długości, 25-30 cm wysokości oraz 5-6 cm grubości. Elementy te są wewnętrznie zbrojone prętami żebrowanymi, a ich koszt w zależności od specyfikacji, producenta i regionu kraju waha się od 20 do 30 zł/szt brutto. Elementy te można połączyć za pomocą metalowych ceowników bądź specjalnych łączników betonowych ( koszt 7-12 zł/szt brutto ). 


Naprawa elementów stalowych 

Aktualnie dostępne na rynku stalowe słupki ogrodzeniowe zabezpieczone są przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe bądź lakierowanie proszkowe. Co zrobić w przypadku gdy mamy w naszym ogrodzeniu ciągle stare rury chronione jedynie warstwą farby nawierzchniowej ?Skorodowaną powierzchnie należy dokładnie wyczyścić drucianą szczotką , a następnie dokładnie pokryć preparatem antykorozyjnym. Na tak przygotowaną powierzchnie nakłada się następnie odpowiednio dobraną farbę do metalu. Współcześnie na rynku dostępne są również farby o podwójnym zastosowaniu. 

Siatki ogrodzeniowe zabezpiecza się poprzez cynkowanie ogniowe bądź cynkowanie i powlekanie tworzywem sztucznym PCV. W przypadku gdy siatka została uszkodzona mechanicznie  tylko na przestrzeni jednego przęsła najłatwiej i najszybciej jest usunąć zniszczony fragment ogrodzenia i w to miejsce wpleść zupełnie nowy odcinek o tych samych parametrach. W momencie gdy nasza siatka ma już kilka lat, a ogrodzenie nie jest już tak estetyczne siatkę można odnowić. Na początek musimy usunąć wszystkie ogniska rdzy za pomocą drucianej szczotki. Najszybciej i najłatwiej użyć nakładki na wiertarkę.Równie powszechne jest stosowanie płynnych odrdzewiaczy.  Sprawiają one, że rdza przeistacza się w czarną powłokę, która nadaje się do dalszego malowania.  Następnie materiał pokrywa się farbą podkładową, a później nawierzchniową. Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:65524
Liczba wpisów:212054
Liczba komentarzy:897814
Liczba zdjęć:789432
Liczba blogów:65524
Liczba wpisów:212054
Liczba komentarzy:897814
Liczba zdjęć:789432
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:398