Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

PPHU STAL -producent ogrodzeń

offlinestal29 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
8409 odwiedzin | wpisów: 31, komentarzy: 19, obserwuje: 11

Jak rozplanować elementy ogrodzenia

autor: stal29 blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

  blog budowlany - mojabudowa.pl

  FURTKA – jest to element,na który warto położyć szczególny nacisk, ponieważ stanowiakcent, który „wita” nas i naszych gości nawejściu. Furtka może sięwyróżniać w stosunku do całości ogrodzenia, tak aby jakopierwsza rzucała się w oczy. Może także stanowić integralnącałość ogrodzenia, a jedynym wyróżniającym ją elementempowinny być wtedy grubsze słupy usytuowane po obu jej stronach.Interesującym rozwiązaniem jest cofnięcie furtki w głąb posesjico tworzy nam bezpieczną wnękę. Przy furtce warto posadzićciekawe gatunki roślin w donicach dostosowanych wizualnie dowyglądu elewacji. Charakteru ogrodzeniu nada także oświetlenie.Jeśli przed posesją są już zamontowane latarnie właśnie tamwarto zaplanować wejście.Furtka teoretycznie powinna znajdować się w linii prostej od drzwiwejściowych do budynku, niejest to jednak rozwiązanie wymagane. Jeśli rozlokujemy ją poskosie od drzwimożemy zaaranżować ciekawąalejkę z kostki brukowej obsadzonąroślinnością prowadzącądo budynku mieszkalnego.

  BRAMA WJAZDOWA- najlepszymrozwiązaniem jest dostosowanie stylem do furtki. Te elementypowinny tworzyć integralną całość wizualną. Jej minimalnaszerokość określona w przepisach to 2,4 m. Jeśli do dyspozycjimamy więcej miejsca dobrze jest zaplanować 4 metrowy wjazd (dlastandardowych posesji na które wjeżdżają samochody osobowe). Wprzypadku bram wjazdowych równie istotnym parametrem jest głębokośćich osadzenia. Jeśli przed posesją od krawędzi drogi dysponujemymiejscem w granicach 5-6 m bramę możemy śmiało montować w liniiogrodzenia. W przypadku, gdy nasza posesja znajduję się bardzoblisko drogi bramęwjazdową wygodnie przesunąć o 1-2m w stronę działki.

blog budowlany - mojabudowa.pl


  ŚMIETNIK- najczęstszymrozwiązaniem jest umieszczenie śmietnika we frontowej liniiogrodzenia. Usprawnia nam to późniejsze użytkowanie, aodpowiednie służby porządkowe będą miały do niego wygodnydostęp. Jest to element, który z pewnością nie dodaje urokunaszemu ogrodzeniu, mimo to powinien znajdować się w pobliżufurtki. Aby osłonić śmietnik można pomyśleć o nasadzeniachroślinnych bądź matach dekoracyjnych.

  OŚWIETLENIE- elementyoświetleniowe najlepiej umieszczać na szczycie słupów furtkowychbądź pod daszkami często montowanymi nad furtką. Obecnieciekawym rozwiązaniem są lampy montowane w podłożu. Sprawia to,że są one niewidoczne w trakcie dnia, po zmroku nadają natomiastcharakteru i elegancji naszemu ogrodzeniu.

  LICZNIKI ENERGII ELEKTRYCZNEJ/GAZOMIERZE- sąto urządzenia, które ze względu na konieczność dostępu muszą znajdować się w miejscu łatwo i szybko osiągalnym. Mogą byćdomontowane bezpośrednio do frontu ogrodzenia, co stanowinajprostsze rozwiązanie montażu. W innym przypadku już w trakciebudowy ogrodzenia można przygotować otwory pod montaż tychurządzeń, tak aby nie wystawały one poza linie naszegoogrodzenia.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:35818
Liczba wpisów:193771
Liczba komentarzy:825368
Liczba zdjęć:705440
Użytkownicy online:587
Pow. użytkowa: 114.7 m²
Pow. użytkowa: 69.5 m²
Pow. użytkowa: 154.7 m²
Pow. użytkowa: 103.9 m²